שכירות - פורום יעוץ משפטי
/forum/topic/5237
סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

פורום יעוץ משפטי – סיוע של עורכי דין מובילים

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
שכירות
תאריך ושעה: 21/05/2018 17:23 יעוץ משפטי חינם 1800-800-891
*בתאריך ה16.04.2018 נכנסנו לדירה הנ\\\"ל, זוג עם תינוקת בת חודשיים. לאחר כניסתינו ראינו שפיר הכביסה מוזנח ברמה גבוהה ביותר שהכיל קני יונים ובית מגורים להמון יונים.
ליונים יש נבגים מאוד מסוכנים וכמו כן כינים,פשפשים ופרעושים, שנמצאו שם בשל ההזנחה שהמקום עבר.
זה כמובן הביא איתו את הריח החזק והמזוויע, ועניין לא פחות מסוכן המחלות שהיונים נושאות איתן.
לא ניתן לסגור בצורה הרמטית את הבית כנגד פיר הכביסה אלא רק בעזרת תריסים.
בעל הדירה אלמוג טען כי אני זה שצריך לעשות זאת, למרות שזו הזנחה של דייר שגר בדירה בשנתיים האחרונות.
לבסוף יצא כי השוכר שגר כאן קודם שילם חלק ואני שילמתי חלק.
סוכם כי המשכיר אלמוג צריך להחזיר לי 250 שח בגין רשת יונים וניקיון יסודי של המקום.
אציין כי הכסף הנ\\\"ל עוד לא הוחזר אליי.
כעבור ניקוי יסודי והרחקת היונים, פיר הכביסה נקי ותקין.

*במקלחת חדר ההורים שבדירה, ראש הדוש נשבר, ועליו סימנים של נסיונות הדבקה בדבק.
עלות ראש דוש מסוג הזה הינה בין 300-400 ש\\\"ח .
ביצעתי רכישה של ראש הדוש ודאגתי לעדכן זאת את בעל הדירה אלמוג, אך מכיוון שדרכי היא ליצור יחסים טובים עם בעל הדירה שלי לא דרשתי שום החזר לגבי זה, אלא עידכנתי משם כך שבוצע שינוי בבית לטובה ביוזמתי, משהו שאני נוהג לעשות בכל דירה אשר אני משכיר.

*ביום שישי בתאריך ה- 18.5.18 בבוקר, עלה ריח חריף מאוד מחדר האמבטיה המשותף, אציין ואבהיר כי מאז כניסתינו לדירה זאת כחודש, בוצע שימוש אחד בשירותים/אמבטיה הנ\\\"ל (יומיים לפני המקרה) בשל חוסר צורך וכמובן שפשוט לא הספקנו להשתמש בה.
לאחר שהבחנתי בריח העולה מן האמבטיה, ניגשתי וראיתי כי שליש מהאמבטיה הינו ביוב שעלה, וממלא את האמבטיה בביוב מלא בחלקיקים, וריח חריף מאוד אשר מסכן כל אדם שנמצא בסביבה כזו, ובפרט את ביתי הפעוטה בת ה-3 חודשים.
מיד התקשרתי לבעל הדירה אלמוג אך ללא מענה. שלחתי לו הודעה על הבעיה הנ\\\"ל ושאלתי אותו אם הוא רוצה להזמין אינסטלטור מטעמו ולטפל בבעיה או שאני אטפל, והוא החזיר לי שלוש הודעות כדלקמן:
\\\"תטפל בזה עם אינסטלטור\\\"
\\\"סתימות זה תוצאה של שימוש\\\"
\\\"בדרך כלל\\\"
הזכרתי לו שאנחנו גרים חודש בדירה ושלא השתמשנו באותם שירותים/מקלחת מלבד פעם אחת יומיים לפני הבעיה שנוצרה.
מכיוון שימי העבודה קצרים ביום שישי, החלטתי לא לבזבז זמן ולהזמין אינסטלטור במיידי כמו שבעל הדירה אלמוג אמר ואישר לי בהודעה.
ביצעתי בירורים כם כמה וכמה אינסטלטורים ואכן מצאתי בעל מקצוע שיכול להגיע במיידיות לטפל בבעיה ולא להשאירה לעוד שלושה ימים (לאחר החג שהיה). מיותר לציין כי מצב הביוב רק הלך והחמיר, מה שיוצר מצב מסוכן מאוד לביתי הפעוטה.
כאשר האינסטלטור הגיע, הוא אמר שמחיר פתיחת סתימה קלה בקריאה מיידית הוא 350 שח פלוס מעמ והסכמתי, הסכום נשמע סביר מה שגם בדקתי מחירים באינטרנט לפני כן.

האינסטלטור התחיל את העבודה והבית התמלא בריח חריף וחזק ביותר של ביוב.
בשל כך אישתי נאלצה לצאת עם התינוקת בת השלושה חודשים למרפסת המלאה בשמש ישירה, כאשר הטמפרטורה בחוץ הגיעה ל40 מעלות חום.
האינסטלטור עבד באינטנסיביות מעל לחצי שעה על הסתימה תוך כדי זה שאני סופג את כל ריח הביוב המסריח שכבר מגיע וממלא את החדרים.

במהלך עבודתו של האינסלטור, הוא טען כי יש סתימה עמוקה מאוד, וכי יש המון שומנים בצנרת.
כמובן שהבהרתי בפניו כי אנחנו לא זורקים שמן ואוכל בכיור כלל ומעולם גם לא עשינו זאת, השמן אצלנו נזרק בשקית סגורה לפח.
לאחר רבע שעה מתחילת עבודתו של האינסטלטור ובעקבות הבעיות הנוספות אשר הוא הבחין בהם (השומנים הרבים והלכלוכים אשר חסמו את כל הביוב) נאמר לי שתצטרך להתבצע כאן עבודה אינטנסיבית ומרובה מאחר והסתימה היא עמוקה ולא קלה כלל.
כאשר אמרתי לו שאנו גרים בדירה הזו בסך הכל חודש אחד, האינסטלטור הופתע ונתן את מילתו שדבר כזה לא יכול לקרות בחודש גם אם היינו רוצים בכך, והרגיע אותי שאין שום קשר בדבר הזה אליי, שכמובן לא רק שלא ביצענו שימוש בחדר האמבטיה הנ\\\"ל, אלא גם בעיה כזו נוצרת בעקבות הזנחה מרובת זמן, שגורמת לנזקים עמוקים וטיפול מאסיבי, ולא חודש בודד.
כל זאת ואישתי נאלצת להיות בחדר המדרגות של הבניין יחד עם ילדתינו התינוקת, בחוסר נוחות מוחלט.
בזמן עבודתו של האינסטלטור, שכבר גרמה ללכלוך רב שהתפשט על כלל האמבטיה והמסדרון, נאמר לי כי מחיר הטיפול המיידי עומד על סך 550 ש\\\"ח כולל מע\\\"מ. החלטתי שאני מתקשר לבעל הדירה אלמוג ליידע אותו במידע שנמסר לי מהאינסטלטור ומהבעיות שאולי גם הוא לא היה מודע אליהם במשך כל הזמן.
התשובה שקיבלתי מבעל הדירה היא שהמחיר המבוקש הינו יקר לטעמו, וכי לא מדובר בכסף שלו אז זה לשיקולי האישי.
מיותר מאוד לציין שבעיה כזו היא לא שייכת אליי אלא לבעל הדירה עצמו יחד עם הדיירים הקודמים בדירה.
נאמר לי כך עם הידיעה שאין ביכולתי להשאיר את הבעיה עוד רגע קט אפילו, וזאת מכיוון שביוב המקלחת ממשיך לעלות ולהציף את הדירה, מה שיכול לגרום נזק לדירה עצמה, וכמובן לי שאיני יכול לשהות בדירה עם ביוב עולה, בהתחשב בכך שאנו עם תינוקת קטנה מגדיל חומרת הבעיה.
ציינתי בפני בעל הדירה אלמוג כי האינסטלטור עצמו איבחן את הצנרת והביוב, וטוען בתוקף כי זו לא בעיה שנוצרת בחודש כי דבר זה אינינו הגיוני כלל, והוא מוכן להסביר לו גם בטלפון.
אך התשובה המזולזלת שקיבלתי מהשוכר שלי היא שהוא אינו מוכן כלל לדבר עם האינסטלטור ושאיני יכול להתקשר אליו על כל בעיה קטנה שיש לי, ואני מצטט \\\"אתה לא יכול להתקשר אליי על כל \\\'פיפס\\\' שקורה\\\"
איני צריך לומר כי תשובה כזו מבעל הדירה הינה חמורה ופוגעת בי המשכיר, וכי אני נכנסתי לדירה בידיעה שהיא תקינה וללא כל שום בעיה כמו שכתוב בחוזה המפורט.
איניני צריך לגלות בעיות חמורות כאלו לאחר חתימתי על החוזה, אך איני אדם הנוטה לוויכוחים לכן הסכמתי לטפל בהכל ולשאת בתוצאות האי נוחיות שחווינו.
התשלום עבור האינסטלטור שתיקן את בעיית הביוב במקלחת שולם מכספי, מה שלא אמור להיות כלל וכלל.
ובעל הדירה אלמוג אינו מוכן לשמוע אותי בקשר לזה ואינו מוכן לשלם אף לא שקל על הבעיה שתוקנה בדירתו.
דבר שאינו עובר על הסכמתי, מאחר ששולם מכספי כסף ששייך לתיקון הדירה שאינה בבעלותי, וללא אשמה מצידי כלל.
אני דורש שייעשה צדק ומבקש לדעת מה הצעד הבא עליי לעשות
בתודה רבה,
נתנאל.
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום

פורום יעוץ משפטי
בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל