/forum/topic/5226
סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

פורום יעוץ משפטי – סיוע של עורכי דין מובילים

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
ביטול שיער ואיפור
תאריך ושעה: 27/04/2018 11:28 יעוץ משפטי חינם 1800-800-891
שלום. סגרתי לפני כחודש עם מעצב שיער ומאפרת שעובדים יחד עבור יום חתונתי שיחול בעוד 4 חודשים. שילמתי להם מקדמה 300 ש\"ח. בשל בעיה כלכלית החלטתי שאני מוותרת על שירותם והתחלתי בחיפוש אחר מעצב שיער ומאפרת זולים יותר. בעקבות כך- התקשרתי אליהם, סיפרתי כי עליי לבטלם בשל המצב ואמרו שיחזרו אליי. לאחר מכן שלחו לי וואטספ בו נכתב:היי אישור בווטאסאפ בכתב הוא חוזה לכל דבר וקביל בבתי המשפט. בתאריך שלך נכנסו 2 כלות נוספות , מאחר וחתמנו וסגרנו איתך ליום שנקבע ראשונה נאלצנו לדחות אותן וחזרת ואמרת כמה פעמים שזה סגור. לכן הביטול שלך גורם לנו להפסד כלכלי של 8000 ₪ לפחות. במידה ותבטלי נאלץ לתבוע את כל הסכום שנסגר. מקווה מאוד שלא נצטרך להגיע למצב הזה וכן נלווה אותך ביום שלך כפי שסוכם\".
משום שלא הייתה בינינו מדיניות לגבי ביטולים, אלא רק סגירת היום ומחיר בווטאספ, דבר המתפרש כיום כחוזה, איני מבינה מדוע הם דורשים את הסכום המלא. לא חתמתי על שום חוזה הנוגע למקרה ביטול, לא חזרתי ואמרתי כמה פעמים שזה סגור אלא רק ביום שסגרנו, וכמובן האבסורד הוא שאחרי איום הנוגע להגעה לבית משפט- הם עדיין מציינים תקווה לגבי שירותם ביום חתונתי.
לאחר בירורים על החוק הקיים השבתי להודעתם כך: \"אכן נחתם בנינו חוזה, אולם לא מפורטים בו תנאי ביטול עסקה, ובהתאם לחוק הגנת הצרכן ביטול עסקה יכול לחול, בכל שלב שהוא, על קטגוריה ד\' הנוגעת ל \"שירותי קוסמטיקה ואסתטיקה, לרבות טיפולי שיער\". כמו כן, המקסימום לתשלום, כאשר לא צוין העלות לדמי ביטול הוא 5% ממחיר הטובין. 5% מהמחיר שנסגר (3,600) הוא 180 ₪, ולכן אשלם 100 ₪ - משום שזהו המחיר הנמוך מבניהם.
מתוך תקנות הגנת הצרכן:
\"בעת ביטול עסקה (לא כולל ביטול עסקה ברוכלות), העוסק רשאי לנכות דמי ביטול מהסכום שעליו להשיב לצרכן. דמי הביטול יהיו בגובה 5% ממחיר העסקה, או בסך 100 ש\"ח - לפי הנמוך מביניהם\".
שיעור דמי הביטול: \"גובה דמי הביטול יהיה 5% משווי העסקה או 100 ש\"ח, לפי הנמוך מביניהם. כלומר, בביטול עסקה בשווי של למעלה מ-2,000 ש\"ח לא ייגבו יותר מ-100 ש\"ח כדמי ביטול\".
זאת ועוד – \"ישנם נותני שירות שמבינים לליבם של בני הזוג, ומחליטים להחזיר גם את המקדמה\".
הנני מרגישה שאיומי הסרק שלהם על תביעה כנגדי הינם חסרי כל בסיס, שכן, בחוזה שנחתם לא פירטו אודות תנאי ביטול העסקה, ועל כן תנאי ביטול העסקה יחולו על-פי חוק הגנת הצרכן, ובהתאם לכך, עליהם ומחובתם לכבד את חוק הגנת הצרכן.
כתגובה הינם השיבו לי כך: \"אנחנו מכירים את חוק הגנת הצרכן על בוריו.
לצערנו את זו שמפרה את ההסכם ביננו , הודעה כתובה להלן החוזה .
גרמת לנו נזק כלכלי רב ולהפסדים של אלפי שקלים . משום שסגרת עבורך יום בשיא עונת החתונות, החל מהשעה 12 , אי לכך נאלצנו לדחות כלות נוספות שפנו בבקשה לקבלת שירותי איפור ושיער ביום זה. ואף ביטלה כלה של הבוקר משום שביקשה שנאחר אותה , למרות תחנוניה כי לא רצתה לוותר על שרותינו בגלל התחייבותינו אלייך , לא פנינו אלייך בבקשה להזיז את השעה כדי לא לערער אותך לרגע , לשמור על השקט הנפשי שלך ולעמוד בהתחייבות שסוכמה. אצרף לבית המשפט את הביטול שלה ואוכיח הפסדים. החוק הינו דו צדדי. במידה ותמציאי כלה מטעמך ליום 5.9 (חליפית) ע\"מ שלא ניפגע כלכלית זו תהיה הסיבה היחידה ההוגנת שנסכים לא לגשת לבית המשפט ולסיים את העיניין בצורה יפה\".
הנני מרגישה שנעשה לי עוול רב לקראת היום המאושר בחיי, וחבל לי על הזיכרון המר הזה. אני רואה בכך עוגמת נפש גדולה.
נוסף לכך אני גם תוהה- האם זה ענייני אם מישהי רצתה את התאריך הזה או לא? שכן אין זו בעיה שיקחו חברה שלהם שתשמש עדה ותעשה להם טובה. ואם אף כלה לא הייתה פונה אליהם לגבי התאריך זה יהיה קביל? ואז הם היו מניחים לי? (מה גם שאני בטוחה שאף אחת לא רצתה לסגור איתם לתאריך שלי, מעצבי השיער המובילים ביותר בתחום פנויים לעוד ארבעה חודשים, אז דווקא אליהם שהם לא ככ מוכרים פנו 2 כלות?) אבסורד.
מהי דעתכם בנושא ?
תודה לעוזרים.
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום

פורום יעוץ משפטי
בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות